Yazarlar

2020 yılı seni hiç unutmayacağız!

2020 yılı seni hiç unutmayacağız! 2020 yılına veda etmemize az bir zaman kaldı. Haber programları biten bir yılın son günlerine doğru ilgili yılın analizini yapar ve yaşanmış olayların kronolojik sıralamasını yaparlar. 2020 yılında dünyanın ve ülkemizin tek gündemi vardı, gündemin adı corona virüs (COVID-19) salgınıydı. Geriye bakıp anılarımızı tazelediğimizde 2020 yılı veda ettiğimiz önceki yıllara hiç benzemiyordu.

2020 yılında corona virüs salgını ile yattık, salgın ile uyandık. 2020 yılında corona virüs pandemisi hayatımızın her alanındaydı artık…

Hastalığıyla, sağlığıyla, hüznüyle ve mutluluğuyla 2020 yılını geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ömrümüzden bir yıl daha eksildi diyebileceğimiz gibi, 2021 yılına yeni umutlar, yeni hayaller ve yeni hayatlar ile merhaba demeye hazırlanıyoruz.

İnsanlar her zaman biten o yılın muhasebesini yaparlar. 2020 yılı elbette sıra dışı bir yıldı. Bazılarımız sevdiklerini kaybetti, bazılarımızın sevdikleri hastalığı yendi, bazılarımız ekonomik sıkıntılar çekti ve bazılarımızda her şeyin başının sağlık olduğunu öğrendi. Acısıyla ve tatlısıyla 2020 yılına veda edeceğiz, 2020 yılı hafızalarımızda hep kötü hatırlanacak, bazıları hafızasında silmeye çalışacak ve bazılarımızda hatırlamak istemeyecek.

Kaybettiklerimizin ve kazandıklarımızın etkisini sonra ki yıllarda psikolojik ve ekonomik olarak da hissedebiliriz. Bazılarımız yaşananları imtihan olarak değerlendirecek, bazılarımız yaşanmışlıklardan ders çıkarıp geleceğini bunun üzerine kurgulayacak, bazılarımızda bunlar bizim başımıza neden geliyor diye arayış içine girecek… Günün sonunda sorunun cevabının olaylara nerden baktığımızla ilgili olduğunu öğrenecek…

2020 yılı içerisindeki yaşanmışlıkların muhasebesini kendi iç dünyamızda yapmalıyız. Kimse dört dörtlük değil elbette hepimizin eksiklikleri var, önemli olan öz eleştirimizi yapıp eksik taraflarımızın farkında olmak ve eksiklerimizi tamamlamaya çalışmak. Hangimiz eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyor? Şöyle bir bakın etrafınıza, çoğu insan birbirinin eksiğini bulmak için elinden geleni ardına koymuyor. Para, mal, mülk ve kariyer için yapmadığı şey kalmadığı gibi, günün sonunda hırsına ve kibirine teslim oluyor. Unutmayın zamanın kime ne getireceği belli olmaz… İster corona virüsün laboratuvar ortamında üretildiğine inanın, ister doğal yollarla ortaya çıktığına… Günün sonunda her şeyin başının sağlık olduğunu aklınızdan çıkarmayın…

2021 yılının tüm insanlığa yeni umutları ve hayatları beraberinde getirmesini arzu ediyorum. Buna hepimizin ihtiyacı var. Umut insanı diri ve ayakta tutar.

2021 yılı yeni umut ve hayaller demek… 2020 yılı seni hiç unutmayacağız!

Sözlerimi, Mahatma Gandhi’nin sözleri ile bitiriyorum: “Bizi yok edecekler şunlardır; İlkesiz siyaset, vicdanı sollayan eğlence, çalışmadan zenginlik, bilgili ama karaktersiz insanlar, ahlaktan yoksun bir iş dünyası, insan sevgisini alt plana itmiş bilim, özveriden yoksun bir din anlayışı.”

Yaptığımız ve yarınlarda yapacağımız haber ve paylaşımlar, turizm sektörünün daha ileriye taşınması için sunulan bir katkıdan ibarettir.

Bizi takip etmeye devam edin.

Sektörümüz hizmet sektörü hammaddesi insandır.

Hayat Paylaşınca Güzel…

Ömer KÖSE

omerkose@turizmhotels.com

 

Bir Cevap Yazın