Yazarlar

Annemin bir duası yeter

Annemin bir duası yeter. Bu yazıyı anneme ithaf ediyorum. Annem, hayatımın en önemli insanı, en büyük destekçim, en iyi arkadaşım. Onunla her şeyi paylaşabilirim, onunla gülebilir, ağlayabilir ve dertleşebilirim. Annem, her zaman benim yanımda oldu, ne olursa olsun bana güvendi ve bana inandı. Annem, bana hayatın değerini, sevginin gücünü, sabrın erdemini öğretti. Annem, bana hep dua etti, bana bereket getirdi, onun varlığı bana hep huzur verdi.

Annemle konuşmak, onunla gülmek, onunla ağlamak bana çok iyi geliyor. Annem, benim için her zaman en iyisini istedi. Beni yetiştirmek için çok emek verdi, çok fedakarlık yaptı. Annem, aynı zamanda çok bilge bir kadın. Bana hayatın sırlarını öğretti, bana doğruyu yanlışı gösterdi. Bana nasıl davranmam gerektiğini ve nasıl insan olmam gerektiğini öğretti. Bana her zaman sevgiyi, saygıyı ve merhameti öğretti.

Annem, aynı zamanda çok güçlü bir kadın. Hayatın zorluklarına karşı dimdik durdu, hiç pes etmedi. Zorluklarla, acılarla ve kayıplarla hep mücadele etti. Ama hep sabretti, hep dua etti. Annem, benim için bir dua makinesi. Her gün benim için dua ediyor, benim için hayır istiyor. Onun duaları benim için en büyük silah ve en büyük koruma.

Herkesin annesi kendisine özeldir, ama benim annem bana çok özeldir. Annem, benim için her şeyden çok önemlidir. Ben, onun mutluluğu için her şeyi yaptım, yapmaya da devam ediyorum. Onunla konuşurken kendimi rahat hissediyorum. Bana nasihat verirken, beni asla kırmaz ya da yargılamaz. Bana güvenir ve inanır. Ben de ona saygı duyar ve onun isteklerine kulak veririm.

Annemin bir duası yeter, dedim hep. Çünkü annemin duası, Allah’ın rahmeti gibiydi. Annemin duası, meleklerin koruması gibiydi. Annemin duası, cennetin kapısı gibiydi. Annemin duası, bana her şeyi mümkün kıldı. Annemle geçirdiğim her an, bana bir hazine gibi geliyor. Annemin sesini duymak, bana huzur veriyor. Annemin yüzünü görmek, bana mutluluk veriyor. Annemin elini tutmak, bana güç veriyor. Ona layık bir evlat olmak istiyorum. Ona güzel bir hayat sunmak istiyorum. Ona sonsuz bir sevgi vermek istiyorum.

Annem, benim için her şeydir. Ben de onun için her şeyim. Onunla gurur duyuyorum. Annemin bir duası yeter, diyorum hep. Çünkü annemin duası, hayatımın anlamıdır. Annemin duasının gücüne inanıyorum. Annemin duasının değerini biliyorum. Annemin duasının kıymetini anlıyorum. O dua, benim için en değerli hediye.

Annem, seni çok seviyorum. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Allah’ın rahmeti ve bereketi hep onun üzerinde olsun.

Ömer Köse

Bir Cevap Yazın