Turizm

Arşiv görüntüleri erişime açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, arşiv görüntüleri erişime açıldı. Osmanlı’nın son döneminden Cumhuriyet’in ilk yıllarına, Anıtkabir’in yapımından Kore Savaşı’na kadar Bakanlığın arşivinde yer alan görüntülere, https://filmmirasim.ktb.gov.tr/ web sitesinden ve “Film Mirasım KTB” uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Yaptığı açıklamada:

“Bakanlığımızın arşivinde yer alan kültürel mirasımızın görsel belleğini oluşturan filmlerimizi ‘Film Mirasım KTB’ uygulaması ile vatandaşlarımızın erişimine sunduk. Filmlerin dijitalleştirilmesinde ve restore edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Osmanlı’nın son döneminden Cumhuriyet’in ilk yıllarına, Anıtkabir’in yapımından Kore Savaşı görüntülerine… Herkesin ilgisini çekecek yüzlerce film sizleri bekliyor. Sinema Genel Müdürlüğümüz arşivinde yer alan belge filmleri hazırladığımız web sitesi ve mobil uygulama ile erişime açtık. Filmlere https://filmmirasim.ktb.gov.tr/ adresinden ve “Film Mirasım KTB” mobil uygulamalarından ulaşabilirsiniz.”

Arşiv görüntüleri erişime açıldı:

App Store Uygulaması:

https://apps.apple.com/tr/app/film-miras%C4%B1m-ktb/id6443596917?l=tr

Google Play Uygulaması:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estep.sgmwebtv&hl=tr&gl=US

Bir Cevap Yazın