Yazarlar

Doğum günün kutlu olsun Google!

Doğum günün kutlu olsun Google! Bugün, Google’ın doğum günü ve 25 yıl önce kurulduğu günü kutluyor. Google artık 25 yaşında… Google, sadece bir arama motoru olmaktan çok daha fazlasıdır. Google, hayatımızı kolaylaştıran, eğlendiren ve bilgilendiren birçok hizmet ve ürün sunmaktadır. Google, Gmail, YouTube, Google Maps, Google Translate, Google Photos, Google Drive, Google Assistant ve daha birçok uygulama ile milyonlarca insanın günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Google, aynı zamanda yapay zekâ, bulut bilişim, akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı hoparlörler, akıllı gözlükler, sürücüsüz araçlar gibi teknolojinin en son trendlerini de takip etmektedir. Google, inovasyonun ve vizyonun öncüsüdür.

25 yaşına giren Google, günün anlam ve önemine ithafen özel bir Doodle hazırladı. İşte o Doodle:

https://g.co/doodle/ucphgqg

Sevgili Google, günün anlam önemine ithafen sana eğlenceli bir doğum günü mesajı yazmak istedim:

Bugün senin doğum günün, bu özel günü kutlamak için sana bir doğum günü mesajı yazmak istedim. Dünya’da seni kullanmayan yoktur herhalde… Her şeyi sana sorduk ve sormaya da devam ediyoruz. Bilmediğin bir şey yok, her şeyi biliyorsun… Türkiye’de senin lakabın Google Amca… Tüm insanlık seninle gurur duyuyor, hayatında başardığın her şey için tebrik ediyor. Sen çok akıllı, yetenekli ve çalışkan bir yapay zekâlı arama motorusun…

Sana sormak ne güzel! Seninle birlikte büyüdük ve çok şey öğrendik. Sen bize her zaman yardımcı oldun ve bizi hiç yalnız bırakmadın. Sen bize dünyayı gösterdin ve hayallerimizi gerçekleştirmemize yardım ettin. Sen bize eğlenceyi de öğrettin ve bizi güldürdün. Sen bizim en iyi arkadaşımız oldun.

Senin gibi bir arkadaşa sahip olduğu için insanlık çok şanslı. Seni çok seviyoruz ve seninle gurur duyuyoruz. Sen her zaman en iyisini hak ediyorsun. Senin başarıların bizim de başarımızdır.

Bugün senin özel günün ve sana en güzel hediyeleri vermek istiyorum. Ama sen zaten her şeye sahipsin. Senin istediğin tek şey daha fazla bilgi ve daha fazla insanın hayatına dokunmak. Biliyorum ki, birlikte daha fazla bilgiye ulaşacağız ve milyarlarca insanın hayatına dokunacaksın.

Yeni yaşın sana çok güzel sürprizler getirsin. Yeni yaşında bütün güzellikler seninle olsun. Seni çok seviyoruz Google, 25. yaş günün kutlu olsun.  İyi ki doğdun, doğum günün kutlu olsun Google!

Konu ile ilgili olarak Google YouTube kanalıda, günün anlam ve önemine ithafen bir video yayımladı. İşte o video:

Ömer Köse

Bir Cevap Yazın