Turizm

Dünya Turizm Örgütü turizm kurtarma paketini yayınladı

Paylaş:

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Corona virüs (Covid-19) pandemisi ile ilgili üye devletlere rehberlik edip yol gösterecek Turizm Kurtarma Teknik Yardım Paketi yayınladı. Turizm Kurtarma Teknik Yardım Paketi Ekonomik iyileşme , pazarlama tanıtım ve kurumsallık üzerine üç ana unsurdan oluşmaktadır.

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) yaptığı açıklamada:

Turizm sektörü tüm dünya genelinde büyük hasar almıştır. Dünya Turizm Örgütü olarak 2020 yılı için 3 senaryo belirledik. Seyahat kısıtlamalarının ne zaman kalkacağına bağlı olarak, uluslararası turist sayılarında 2020 yılı için % 60-80 oranında azalma olacağını öngörmekteyiz.

Dünya ekonomisine etkisi

Dünya turizm gelirlerinde 910 milyar dolar ile 1.2 trilyon dolar arasında kayıplar yaşanabilir ve dünya genelinde turizm sektöründe istihdam edilen 100-120 milyon kişi etkilenebilir dedi.

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili yaptığı açıklamada: “ Turizm sektörünü gerçek eylem planları ile desteklemeliyiz . Turizme yönelik kurtarma eylem plan ve programları, tüm dünyada istihdam ve ekonomik büyümeye katkı sağlıyacaktır. ” dedi.

Bir Cevap Yazın