Turizm

Erken rezervasyon ne demektir?

Erken rezervasyon (Early Booking) turizm sektöründe kullanılan kısaltması ile EB, turizm sektöründeki seyahat acentaları ve turistik oteller tarafından yurtiçi ve yurtdışı tatilcileri için ekonomik cazip fiyat seçenekleri ile satın alma imkanı sunan satış pazarlama sistemidir.

EB (Early Booking) dönemi her yılın Kasım-Aralık ayı gibi başlamakta olup, turizm sezonun başlama ayları olan Nisan-Mayıs aylarına kadar devam etmektedir.

EB (Early Booking) kampanyaları yurtiçi ve yurtdışı tatilcileri için ekonomik ve hesaplı tatil imkanı sunar. Erken Rezervasyon (Early Booking) ile tatilciler fiyat avantajı elde edip, turistik otellerde oda bulma sorununu ortadan kaldırabilirler.

EB (Early Booking) dönemi, her yılın kasım veya aralık ayı gibi başlamaktadır ve bu dönemin adı birinci EB dönemidir. Tatilcilere erken rezervasyonda (Early Booking) en yüksek indirim oranının sunulduğu dönem birinci EB dönemidir. EB dönemleri ikinci,üçüncü EB dönemleri adı altında devam eder. Yaz sezonu yaklaştıkça EB indirim oranlarında azalma olacaktır.

Bir Cevap Yazın