Yazarlar

Etrafına ışık saçan insanlar, iyi ki varsınız

Günlük yaşamın koşturmacası içerisinde bazen en değerli şeyleri gözden kaçırırız. Trafik, iş stresi, bitmek bilmeyen sorumluluklar derken bir bakmışız ki, günler birbirinin aynısı olmuştur. Ancak bu monotonluğun içinde bir ışık gibi parlayan, etrafına umut ve neşe saçan insanlar vardır. Onlar, hayatın gri tonlarını bir anda renklendiren, içimizi ısıtan nadir varlıklardır. Etrafına ışık saçan insanlar, iyi ki varsınız.

Etrafına ışık saçan insanlar, iyi ki varsınız

Kimdir bu insanlar? Neden onlarla karşılaştığımızda içimizi bir huzur kaplar? Öncelikle, etrafına ışık saçan insanlar genellikle pozitif enerji yayan, iyimser ve güler yüzlü kişilerdir. Ne kadar zor bir durumla karşılaşırlarsa karşılaşsınlar, moral bozmayan ve her zaman bir çıkış yolu arayan bu insanlar, çevrelerindeki insanlara da aynı umut ve cesareti aşılarlar. İşte bu yüzden, onların varlığı bizler için adeta bir lütuf gibidir.

Etrafına ışık saçan insanlar, sadece enerjileriyle değil, eylemleriyle de fark yaratırlar. Küçük bir iyilik yapmanın, bir tebessümün, bir dostane sözün nelere kadir olduğunu çok iyi bilirler. Bunu yaparken, büyük çabalara gerek duymazlar; gülümsemeleri, nazik sözleri ve yardımsever tavırları yeterlidir. Bu insanlar, kendi mutluluklarını başkalarının mutluluğunda bulurlar. Başkalarına ilham verir ve umut aşılarlar. Onlarla konuşmak, bir dostla dertleşmek gibi rahatlatıcı ve iyileştirici bir etki yaratır.

Bir düşünün, zor zamanlardan geçiyorsunuzdur, moraliniz bozuk ve her şey üst üste gelmiştir. Tam da o an, bir dostunuzun size uzattığı bir el, sıcak bir gülümseme ya da içten bir “İyi misin?” sorusu nasıl da her şeyi değiştirebilir. İşte, bu insanlar böyle zamanlarda birer kurtarıcıdır. Onlar, bize insanlığın güzelliklerini hatırlatır ve içimizdeki iyiliği yeniden ortaya çıkarır.

Bu dünyada birçok karanlık ve zor dönemden geçiyoruz. Ancak, etrafına ışık saçan insanların varlığı, bizlere her zaman umut veriyor. Onlar sayesinde, en karanlık günlerde bile bir ışık hüzmesi bulabiliyoruz. Belki de bu yüzden, onlara teşekkür etmek ve minnettar olmak, yapabileceğimiz en güzel şeylerden biri.

Unutmayalım ki, hepimiz birer ışık kaynağı olabiliriz. İçimizdeki sevgiyi, iyiliği ve umudu paylaşarak biz de etrafımıza ışık saçabiliriz. Bu dünyayı daha yaşanabilir, daha güzel bir yer haline getirmek bizim elimizde. Yeter ki, etrafına ışık saçan insanlar gibi, biz de kalbimizin sesini dinleyelim ve iyilik yapmaktan vazgeçmeyelim.

İyi ki varsınız, etrafına ışık saçan güzel ve özel insanlar. Sizler sayesinde, hayat daha canlı, renkli, daha anlamlı ve daha güzel. Teşekkürler!

Ömer Köse

Bir Cevap Yazın