Teknoloji

Google Earth ile zamanda yolculuk yapmak artık mümkün

Google Earth ile zamanda yolculuk yapmak artık mümkün oldu. Dünya teknoloji devi Google firmasına ait Google Earth uygulamasına Timelapse güncellemesi geldi. Google Earth uygulamasına gelen Timelapse güncellemesiyle, 1984-2020 yılları arası dünyanın ve ülkemizin değişimini görebilirsiniz.

Google’ın blogunda konuyla ilgili resmi açıklama yapıldı. İşte o açıklama:

“Google Earth’te 2017’den beri yapılan en büyük güncellemede, artık gezegenimizi tamamen yeni bir boyutta, yani zamanda görebilirsiniz. Google Earth’teki Timelapse ile , son 37 yıla ait 24 milyon uydu fotoğrafı etkileşimli bir 4D deneyiminde derlendi. Artık herkes zamanın gelişmesini izleyebilir ve neredeyse kırk yıllık gezegensel değişime tanık olabilir”dedi.

Timelapse özelliğini duyuran Google Earth Direktörü Rebecca Moore, “Gezegenimiz, son yarım yüzyılda, insanlık tarihinin herhangi bir noktasından daha fazla hızlı çevresel değişim gördü. Google Earth’teki Timelapse ile, değişen gezegenimizin daha net bir resmini parmaklarımızın ucunda görüyoruz” dedi.

Google Earth ile zamanda yolculuk yapmak artık mümkün, Google Earth’te Timelapse güncellemesini keşfetmek için https://goo.gle/timelapse web adresine girip, 1984-2020 yılları arası dünyanın ve ülkemizin değişimini görebilirsiniz. Değişimini merak ettiğiniz ülkenin veya bölgenin adını arama çubuğuna yazarak keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın