Teknoloji

Google Meet uygulaması ile 250 kişilik online toplantı yapılabilir

Paylaş:

Corona virüs pandemisi şirketlerde toplantı alışkanlıklarını da değiştirdi. Corona virüs salgını nedeniyle milyonlarca kişi ev ortamında çalışmak zorunda kaldı. Çalışanların evden çalışmaya başlaması ile birlikte online toplantılar için uygulamalarda çok popüler oldu. Business Insider’ın haberine göre Zoom’un kullanıcı sayısı 300 milyonu geçti.

O uygulamalardan bir tanesi de 250 kişiye kadar kullanıcının aynı anda video konferans görüşmesi yapmasına imkan veren teknoloji devi Google firmasına ait Google Meet uygulaması.

Teknoloji devi Google firmasının Google Meet uygulaması ile ilgili yaptığı resmi açıklaması:

Dünyanın her yerinden güvenle bağlantı kurun, ortak çalışın ve kutlama yapın. Google Meet kullanan herkes güvenli şekilde, yüksek kaliteye sahip görüntülü toplantılar oluşturabilir ve toplantılara katılabilir. Bu toplantılara 250 kişiye kadar kullanıcı katılabilir.

Temel özellikler:

• Yüksek kaliteye sahip sınırsız sayıda görüntülü toplantı düzenleyebilirsiniz.
• Meet ile toplantıları güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülü toplantılar veri aktarımı sırasında şifrelenir ve kötüye kullanıma karşı proaktif önlemlerle toplantılarınızın güvenliği sağlanır.
• Kolay erişim olanağından yararlanabilirsiniz. Yalnızca ilgili bağlantıyı paylaşmanız yeterlidir. Davetliler bir masaüstü web tarayıcısından veya Google Meet mobil uygulamasından tek tıklamayla toplantıya katılabilir.
• Ekranınızı paylaşarak belge ve slayt gibi içerikleri katılımcılara gösterebilirsiniz.
• Toplantıda konuşulanları, Google’ın sesle yazma teknolojisiyle desteklenen gerçek zamanlı altyazılarla takip edebilirsiniz.

Google Play Android uygulaması için lütfen tıklayınız.

App Store İOS uygulaması için lütfen tıklayınız.

Bir Cevap Yazın