Yazarlar

İlham Kaynağı Olan Başarı Hikâyeleri

Uzun zamandır ilham veren başarı hikâyeleri ile ilgili bir yazı dizisi hazırlamak istiyordum. O gün geldi, ilham kaynağı olan başarı hikâyeleri yazı serisinin ilk bölümüne hoş geldiniz…

Muhteşem projelere imza atan, büyük farkındalık yaratan ve herkese ilham kaynağı olan gerçek başarı hikâyelerini okumayı, dinlemeyi ve izlemeyi her zaman çok sevmişimdir.

İlham kaynağı olan gerçek başarı hikâyeleri, yarını isteyenler için yol arkadaşlığı yapar, insanların hayatını geliştirir ve hayat yolculuklarına ışık tutar.

İlham veren gerçek başarı hikâyelerinin içerisinde azim, emek, inanç, fedakarlık, hayaller, sabır, mücadele ve çok çalışma kavramları bulunmaktadır.

Toplumlar hayallerinin peşinden giden, ezberleri bozan ve ilham veren gerçek başarı hikâyelerine her zaman büyük bir ilgi göstermişlerdir. Onlara karşı olan sevgileri, saygıları ve hayranlıkları hiçbir zaman bitmez.

İlham veren gerçek başarı hikâyeleri, kişisel gelişim yolculuklarında yol haritası ve pusula olur…

Bazı başarı hikâyeleri vardır ki, başarısı ve farkındalığı tarihler boyu katlanarak devam eder. İlham kaynağı olan gerçek başarı hikâyelerinin kahramanlarını tüm bireyler hayranlıkla takip eder.

Bugün size, yazı serisinin ilk konuğu olan Muratcan Çiçek ve annesi Nilgün Çiçek’in ilham kaynağı olan başarı hikâyesi videosunu paylaşacağım. Muratcan Çiçek, Google’dan burs alan ilk Türk öğrenci ünvanına sahip bir bireydir.

Gelin birlikte sivil toplum kuruluşu YGA YouTube kanalı tarafından yayımlanan, Muratcan Çiçek ve annesi Nilgün Çiçek’in ilham kaynağı olan başarı hikâyesi videosunu birlikte izleyelim:

Ünlü yazar Haldun Taner’in bir yazısı ile sözlerimi bitiriyorum. Ünlü yazar Haldun Taner şöyle diyor bir yazısında:

“Benim üç tür insan karşısında iflahım kesilir. Biri sarhoş, ikincisi deli, üçüncüsü de demagog. Bu üçüyle de diyalog kuramazsınız, ortak bir dil kullanamazsınız… Sarhoşun bazı sevimli buluşları olabilir, delinin kendi suçu olmayan bir kaderi vardır. Bu yüzden bunlara karşı daha sevecen ve anlayışlı olabilirsiniz.

Ama demagog öyle mi? Demagoga hafifletici neden bulmak zordur. Üstelik o sarhoş ve deli gibi çevreye zarar vermez hale getirilemediği için, sağlam ve normal sayıldığı için, bir kısım insanı zehirlemesi önlenemez.

Demagog sağduyuyu boş veren, o an için mümkün olduğu kadar çok sayıda insanı kendi çıkarı veya görüşü etrafında toplamaya çalışan ve işine geldiği gibi davranan biridir. Bu yüzden demagogdan korkulur. Özellikle politikada demagog insan sayısı çoktur. Neden? Çünkü pek çok politikacı matematik disiplininden yoksundur ve karşısındaki insanları kandırmaya çalışarak bir yerlere gelmeyi başarmış insanların sayısı, politik arenada daha çok dikkat çekmektedir.”

Ömer KÖSE

 

Bir Cevap Yazın