Yazarlar

Selam olsun dünüme, bugünüme, yarınıma

Paylaş:

Selam olsun dünüme, bugünüme, yarınıma. Bu sözler, hayatımın her anında beni yüreklendiren, umutlandıran, yol gösteren ve ilham veren birer öğüttür. Dünüm bana tecrübe, bugünüm bana huzur, yarınım bana umut veriyor.

Hayatınızın her dönemi önemlidir ve değerlidir. Dününüz sizi bugüne getiren temeldir. Bugününüz sizi yarınlara taşıyan köprüdür. Yarınınız ise sizi bekleyen maceradır.

Selam olsun dünüme, bugünüme yarınıma…

Dünüm, benim kimliğimin temelini oluşturuyor. Nereden geldiğimi, ailemi, kültürümü, değerlerimi ve inançlarımı hatırlıyorum. Dünümde yaşadığım zorluklar, başarılar, mutluluklar ve üzüntüler, beni bugünkü insan yapan deneyimlerdir. Dünümde yaptığım hatalardan pişmanlık duymuyorum, çünkü onlardan öğrendim ve geliştim. Dünümdeki güzellikleri ise şükranla anıyorum, çünkü onlar bana umut ve sevgi verdiler.

Bugünüm, benim yaşam enerjimin kaynağıdır. Şu anda nerede olduğumu, ne yaptığımı, ne hissettiğimi ve ne istediğimi biliyorum. Bugünümde kendime güveniyorum, kendimi seviyorum ve kendimi geliştiriyorum. Bugünümde hayatın tadını çıkarıyorum, fırsatları değerlendiriyorum ve sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Bugünümde başkalarına saygılıyım, yardımseverim ve hoşgörülüyüm. Bugünümde hedeflerime ulaşmak için çalışıyorum, ama aynı zamanda esnek ve uyumlu oluyorum.

Yarınım, benim vizyonumun ifadesidir. Nereye gitmek istediğimi, ne yapmak istediğimi, ne olmak istediğimi ve ne katkıda bulunmak istediğimi hayal ediyorum. Yarınım için planlar yapıyorum, stratejiler geliştiriyorum ve adımlar atıyorum. Yarınım için heyecanlanıyorum, umutlanıyorum ve motive oluyorum. Yarınım için risk alıyorum, cesur oluyorum ve faydalı olmaya çalışıyorum. Yarınım için kendime inanıyorum, kendime güveniyorum ve kendime yatırım yapıyorum.

Unutmayın; Dünümüz: Çocukluğumuz ve gençliğimizdir… Bugünümüz: Yetişkinliğimiz ve kariyerimizdir… Yarınımız: Geleceğimiz ve planlarımızdır…

Selam olsun dünüme, bugünüme, yarınıma. Bu sözler, benim hayat felsefemdir. Siz de bu sözleri kendinize rehber edinebilir ve hayatınızda olumlu değişiklikler yapabilirsiniz. Bu üç sözcük, bana hayatın anlamını öğretti. Unutmayın, dün geçti, bugün var ve yarın belirsiz…

O zaman ne diyoruz:

Selam olsun dünüme, bugünüme, yarınıma. Selam olsun hayatın her anına, her rengine, her sesine. Selam olsun sevginin, dostluğun, kardeşliğin gücüne. Selam olsun umudun, cesaretin, azmin ışığına. Selam olsun yüreğimdeki coşkuya, aklımdaki bilgeliğe, ruhumdaki huzura. Selam olsun kendime, kendimden öteye, kendimden geriye. Selam olsun bana verilen her şeye, benden alınan her şeye, benden beklenen her şeye. Selam olsun dünümün öğretmenine, bugünümün arkadaşına, yarınımın yol gösterenine.

Ömer KÖSE

Bir Cevap Yazın