Teknoloji

WordPress 5.7.1 sürümü yayımlandı

WordPress 5.7.1 sürümü yayımlandı. Konu ile ilgili olarak WordPress tarafından yapılan resmi açıklamaya göre: “Bu yeni sürümle, düzenleyici renkleri temizler. Daha önce yapamadığınız birkaç yerde çalışmanıza yardımcı olur; en azından kodlamaya girmeden veya bir profesyoneli işe almadan. Yazı boyutlarını değiştirmek gibi en çok kullandığınız kontroller daha fazla konumda, tam da ihtiyaç duyduğunuz yerde ve tam yükseklikte resimler gibi basit olması gereken düzen değişikliklerinin yapılması daha da kolay hale gelir.”

İşte o açıklama:

WordPress 5.7.1 sürümü yayımlandı

“Bu yeni sürümle, düzenleyici renkleri temizler. Daha önce yapamadığınız birkaç yerde çalışmanıza yardımcı olur; en azından kodlamaya girmeden veya bir profesyoneli işe almadan. Yazı boyutlarını değiştirmek gibi en çok kullandığınız kontroller daha fazla konumda, tam da ihtiyaç duyduğunuz yerde ve tam yükseklikte resimler gibi basit olması gereken düzen değişikliklerinin yapılması daha da kolay hale gelir.

Bakım ve güvenlik dağıtımları

5.7.1 sürümü bazı güvenlik açıkları için çıkartıldı ve 26 açığı kapattı. Daha fazla bilgi için dağıtım notlarına bakın.

Artık editörün kullanımı daha kolay

Daha fazla yerde yazı tipi boyutu ayarlama: artık, liste ve kod bloklarında yazı tipi boyutu kontrolleri tam ihtiyacınız olan yerde. O tek değişikliği yapmak için artık başka bir ekrana gitmek yok!

Yeniden kullanılabilir bloklar: Çeşitli iyileştirmeler, yeniden kullanılabilir blokları daha kararlı ve kullanımı daha kolay hale getirir. Ve şimdi Güncelle düğmesine tıkladığınızda yazıyla birlikte otomatik olarak kaydedilirler.

Ekleyici sürükle ve bırak: Blokları ve blok modellerini ekleyiciden doğrudan yazınıza sürükleyin.

Özel kod yazmadan daha fazlasını yapabilirsiniz

Tam yükseklikte hizalama: Hiç manşet bloğu gibi bir bloğun tüm pencereyi doldurmasını istediniz mi? Şimdi yapabilirsiniz.

Düğmeler bloğu: Artık dikey veya yatay bir yerleşim seçebilirsiniz. Ayrıca bir düğmenin genişliğini önceden tanımlı bir yüzde orana ayarlayabilirsiniz.

Sosyal simge bloğu: Artık simgelerin boyutunu değiştirebilirsiniz.”

 

Bir Cevap Yazın