Yazarlar

Yüreği güzel insanlara selam olsun

Bu dünyada iyiliği, güzelliği ve sevgiyi yaymak için var olan, varlığıyla etrafına pozitif enerji yayan insanlara duyduğum saygıyı ve hayranlığı dile getirmek istiyorum. Hepimiz hayatın telaşı içinde bazen farkına varmasak da, etrafımızda böylesine değerli insanların varlığı bize umut aşılıyor, yaşama sevincimizi artırıyor. Yüreği güzel insanlara selam olsun.

Her sabah uyandığımızda, günün getireceği zorluklarla yüzleşirken, yüreği güzel insanlarla karşılaşmak en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biri olabilir. Onlar, küçük bir gülümsemeyle, samimi bir selamla, içten bir yardımla bizi hatırlatır: İyilik her zaman kazanır ve sevgiyle atılan her adım dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapar.

Yüreği güzel insanlara selam olsun!

Yüreği güzel insanları tanımak aslında zor değil. Onlar, zor zamanlarda yanınızda olan, sizi dinleyen, anlamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin yardım eden, içtenlikle sevgi ve saygı gösteren kişilerdir. Bu insanlar, toplumların pozitif enerji kaynağıdır. Belki de isimlerini hiçbir zaman gazetelerde, televizyonlarda görmeyeceğiz ama onların etkisi, bıraktıkları izler, yaşamımızda silinmez yer eder.

Gözlerinizi bir saniye kapatın ve şöyle bir düşünün, işten eve yorgun argın döndüğünüzde size samimiyetle “Komşum nasılsın?” diye soran bir komşunuz, markette kasada fazladan bozuk paranız eksik olduğunda size yardım eden bir yabancı, ya da sosyal medyada gördüğü bir yardım çağrısına sessiz kalmayan biri… İşte bu küçük ama anlamlı davranışlar, yüreği güzel insanların hayatımıza dokunuşlarıdır.

İçten bir gülümseme, samimi bir ilgi, ufak bir yardım, içten gelen bir teşekkür, dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için atacağımız adımlardan sadece birkaçıdır. Bu adımları atmak için büyük kahramanlıklar yapmamıza gerek yok; sadece insan olmanın, insan kalmanın değerini bilmek yeterlidir.

Hayat, tüm zorluklarına rağmen, güzel insanların varlığıyla daha katlanılabilir ve daha anlamlı hale geliyor. Yüreği güzel insanlar, sizlere selam olsun! Sağ olun, var olun, iyi ki varsınız ve hep var olasınız! Sizinle birlikte daha umut dolu, daha sevgi dolu bir dünya mümkün. Bu dünyayı hep birlikte güzelleştireceğimize olan inancımla, tüm iyilikseverlere selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

O zaman ne diyoruz? “Yüreği güzel insanlara selam olsun!”

Ömer Köse

 

Bir Cevap Yazın